Geelong Cross Country Club (Inc.)
Race No: 18
The Running Company Geelong 15,000m
2022-08-14
Venue: Barwon Valley (SS)

Pos Reg Runner Clock Rate Category Division
1 1324 Edward James 56:15 3:47 Under 40 - Male Male New New Runners Winner
2 426 Stephane Vander Bruggen 56:32 3:48 Veterans - Male Male Back Back Marker Winner
3 1096 Dan Wright 56:44 3:49 Veterans - Male Male Back
4 58 Mark Clayton* 56:47 3:49 Veterans - Male Male New
5 1233 Paul Posterino 57:07 3:50 Under 40 - Male Male Back
6 175 Kate Bramley 57:42 3:53 Under 40 - Female Female Back
7 1281 Liam Drady 58:08 3:54 Under 40 - Male Male Back
8 1037 Sara Coulter* 58:17 3:55 Under 40 - Female Female New
9 8 Jake Sheridan* 59:21 3:59 Under 40 - Male Male New
10 55 Shay Bertino* 59:25 4:00 Under 40 - Female Female New
11 64 Peter Smith* 59:27 4:00 Under 40 - Male Male New
12 1263 Hamilton Mack 1:00:33 4:04 Under 40 - Male Male Back
13 1259 Luke Considine 1:00:54 4:06 Veterans - Male Male Back
14 1155 Luke Haines 1:01:16 4:07 Veterans - Male Male Back
15 1094 Steven Curtain 1:02:41 4:13 Under 40 - Male Male Back
16 835 David Elward 1:02:59 4:14 Super - Vets Male Male Back
17 1083 Colin Rose 1:03:18 4:15 Veterans - Male Male New
18 855 Kim Henderson* 1:03:54 4:18 Legends - Male Male New
19 1255 Alister Ward 1:04:11 4:19 Masters - Male Male Back
20 1293 Reagan Peart 1:05:08 4:23 Under 40 - Male Male Back
21 61 Kelly Egan* 1:05:14 4:23 Under 40 - Female Female New
22 39 David Jenkins* 1:05:17 4:23 Under 40 - Male Male New
23 957 Kevin McNulty 1:05:39 4:25 Legends - Male Male Back
24 302 Sean Thompson 1:07:04 4:31 Under 40 - Male Male Back
25 1109 Madeline Crawford 1:09:26 4:40 Under 40 - Female Female Middle Middle Marker Winner
26 1305 Louise Brennan 1:10:12 4:43 Veterans - Female Female Middle
27 40 Riley Richardson* 1:10:19 4:44 Under 40 - Male Male New
28 825 Stuart Pretty 1:11:27 4:48 Masters - Male Male Middle
29 140 Demetrius Churkovich 1:12:10 4:51 Legends - Male Male Middle
30 1316 Peter Fuller 1:12:20 4:52 Super - Vets Male Male New
31 356 John Morton 1:12:42 4:53 Legends - Male Male Middle
32 1341 Stuart Borwick* 1:13:42 4:57 Masters - Male Male New
33 27 Darryl Brown* 1:14:36 5:01 Masters - Male Male New
34 301 Colin Hatton 1:15:05 5:03 Legends - Male Male Middle
35 1216 Marcus Gniel 1:15:11 5:03 Veterans - Male Male Middle
36 1209 Damian Woodberry 1:15:22 5:04 Veterans - Male Male Middle
37 1188 Leo Pye 1:15:37 5:05 Legends - Male Male Middle
38 1220 Kartina Bahari 1:15:54 5:06 Under 40 - Female Female New
39 1294 Jodie Bish 1:17:16 5:12 Under 40 - Female Female New
40 66 Jen Jackman* 1:17:40 5:13 Veterans - Female Female New
41 854 Pattie Galvin 1:18:04 5:15 Legends - Female Female Middle
42 317 Kim Wright 1:18:51 5:18 Veterans - Female Female Middle
43 89 Ben Porteous* 1:19:49 5:22 Under 40 - Male Male New
44 1178 Zoran Krstevski 1:19:58 5:23 Masters - Male Male Back
45 31 Rachel Jewell* 1:20:35 5:25 Under 40 - Female Female New
46 1317 Alaa Hassan* 1:21:05 5:27 Veterans - Male Male New
47 465 Nicky Angus 1:21:19 5:28 Masters - Female Female Middle
48 618 Jeff Walker 1:21:49 5:30 Super - Vets Male Male Front Front Marker Winner
49 1246 Tania De Koning-Ward 1:22:06 5:31 Masters - Female Female Middle
50 965 Jeanette Austin 1:24:00 5:39 Legends - Female Female New
51 108 Geoff Anset 1:26:34 5:49 Masters - Male Male Middle
52 1150 Frank Engelsman 1:27:03 5:51 Super - Vets Male Male Front
53 67 Sarah Tulloch* 1:27:44 5:54 Under 40 - Female Female New
54 18 Caroline Morel* 1:44:37 7:02 Veterans - Female Female New
55 8 Lindsay Hamilton* 1:44:59 7:04 Under 40 - Female Female New
56 20 Laura McGrane* 1:46:47 7:11 Under 40 - Female Female New
57 1315 Pravesh Balgobin 1:51:34 7:30 Under 40 - Male Male New

Geelong Cross Country Club (Inc.)
Race No: 18
The Running Company Geelong 5,000m
2022-08-14
Venue: Barwon Valley (SS)

Pos Reg Runner Clock Rate Category
1 65 Jacob McKie* 16:19 3:15 Under 20 - Male Male
2 69 Ruben De Silva* 17:12 3:26 Under 20 - Male Male
3 34 Andy Swann* 18:56 3:47 Under 40 - Male Male
4 33 Liam Green* 19:24 3:52 Under 40 - Male Male
5 19 Alex Finlay* 20:00 4:00 Legends - Male Male
6 63 Jane White* 20:06 4:01 Veterans - Female Female
7 782 James Foran 21:29 4:17 Masters - Male Male
8 1311 Daniel Goodwin* 22:30 4:30 Under 40 - Male Male
9 712 Ken Walker 23:47 4:45 Legends - Male Male
10 33 Leigh Yong* 24:18 4:51 Under 40 - Female Female
11 1107 Murray Long 24:55 4:59 Legends - Male Male
12 900 Ralph Wright 25:13 5:02 Masters - Male Male
13 1307 Dawn Fraser 30:45 6:09 Veterans - Female Female
14 917 Michael Orelli 33:07 6:37 Super - Vets Male Male
15 697 Fred Barnett 33:21 6:40 Super - Vets Female Female Handicap Winner
16 1125 Joanna MacCarthy 34:54 6:58 Veterans - Female Female
17 38 Jayde Walken* 39:00 7:48 Veterans - Female Female
18 989 Paul Austin 40:06 8:01 Legends - Male Male
19 846 John Caulfield 42:51 8:34 Super - Vets Male Male