Geelong Cross Country Club (Inc.)
Race No: 21
The Running Company Geelong 15,000m
2018-08-26
Venue: Club Rooms (SS)

Pos Reg Runner Clock Rate Category Division
1 349 Grant Simpson 51:30 3:26 Veterans Male Back
2 1123 Marcus Curypko* 55:16 3:41 Veterans Male New
3 1096 Dan Wright 55:53 3:43 Veterans Male Back
4 1119 Justin Curran 56:15 3:45 Under 40 Male Back Back Marker Winner
5 30 Daniel Wilson* 56:45 3:47 Veterans Male New
6 1146 Aaron Bird 57:53 3:51 Under 40 Male Back
7 225 Stephen Van Rooyen 58:07 3:52 Veterans Male Back
8 1141 Ricky Leyonhjelm 59:03 3:56 Under 40 Male Back
9 426 Stephane Vander Bruggen 59:04 3:56 Veterans Male Back
10 1155 Luke Haines 59:55 3:59 Veterans Male Back
11 20 Ben Meadows* 1:00:03 4:00 Veterans Male New
12 1179 Ivan Graljuk 1:00:35 4:02 Veterans Male Back
13 434 Tony McRae 1:00:51 4:03 Veterans Male Back
14 1196 Claire Davis 1:01:00 4:04 Under 40 Female New
15 1230 Tom Hockley Samon* 1:01:28 4:05 Under 20 Male New
16 1037 Sara Coulter 1:01:31 4:06 Under 40 Female Back
17 1170 Brendan O'Brien 1:01:42 4:06 Veterans Male Back
18 957 Kevin McNulty 1:02:49 4:11 Masters Male Back
19 31 Ally Duff* 1:02:57 4:11 Under 40 Female New
20 835 David Elward 1:03:27 4:13 Legends Male Back
21 1085 Andrew McGrillen 1:04:03 4:16 Under 40 Male Back
22 372 Paul Carroll 1:05:27 4:21 Masters Male Back
23 305 Rachael Thompson 1:05:59 4:23 Under 40 Female Back
24 758 Luke Ryan 1:06:52 4:27 Under 40 Male Back
25 1191 Shannon Ryan 1:07:23 4:29 Under 40 Male Middle
26 273 Matthew Maiden 1:07:41 4:30 Veterans Male Back
27 1202 Katie Eisenhauer 1:07:49 4:31 Under 40 Female Back
28 302 Sean Thompson 1:07:52 4:31 Under 40 Male Middle
29 1228 Leigh Bradford* 1:08:08 4:32 Masters Male New New Runners Winner
30 18 Mack Hamilton* 1:08:25 4:33 Under 40 Male New
31 1229 Connor Thompson* 1:08:41 4:34 Under 40 Male New
32 356 John Morton 1:09:49 4:39 Legends Male Middle
33 1216 Marcus Gniel 1:10:24 4:41 Veterans Male New
34 1103 Tim Stewart 1:10:28 4:41 Under 40 Male Middle
35 825 Stuart Pretty 1:10:37 4:42 Masters Male New
36 1115 Susan Andrews 1:10:37 4:42 Veterans Female Middle
37 140 Demetrius Churkovich 1:11:46 4:47 Masters Male Middle
38 376 Alan Jenkins 1:13:14 4:52 Masters Male Middle
39 1043 Leigh Orchard 1:13:37 4:54 Veterans Male New
40 618 Jeff Walker 1:13:41 4:54 Super Vets Male Middle
41 1173 Eileen Sims 1:13:45 4:55 Veterans Female Middle Middle Marker Winner
42 1109 Madeline Crawford 1:13:50 4:55 Under 40 Female Middle
43 60 Karina Childs* 1:13:58 4:55 Under 40 Female New
44 35 Renee Nixon* 1:16:40 5:06 Under 40 Female New
45 1102 Michele Paull 1:16:44 5:06 Veterans Female Middle
46 186 Howard Bush 1:17:07 5:08 Legends Male Middle
47 1135 Zytel Hircoe 1:17:34 5:10 Under 40 Female Middle
48 1116 Barney Ellis 1:19:44 5:18 Veterans Male Middle
49 492 David Whelan 1:19:50 5:19 Legends Male Middle
50 188 Daryl Hurst 1:20:25 5:21 Legends Male Front
51 967 Kate Hammond 1:20:43 5:22 Masters Female Front
52 1049 Kathryn Hayden 1:24:05 5:36 Veterans Female Front
53 1153 David Harrison 1:24:18 5:37 Masters Male Front
54 1068 Leesa Jenkins 1:25:44 5:42 Veterans Female New
55 582 Julian Colebrook 1:26:00 5:44 Legends Male New
56 989 Paul Austin 1:26:01 5:44 Legends Male Front
57 34 Ellie Shirfield* 1:26:34 5:46 Veterans Female New
58 1151 Coral Bridgland 1:27:34 5:50 Legends Female Front Front Marker Winner
59 271 Robyn Little 1:30:12 6:00 Masters Female Front
60 1129 Grant Baensch 1:30:47 6:03 Veterans Male Front
61 1150 Frank Engelsman 1:34:41 6:18 Super Vets Male Front
62 1052 Mary Harrison 1:36:57 6:27 Masters Female Front
63 268 Geoffrey Wilks 1:37:19 6:29 Legends Male Front
64 1125 Joanna MacCarthy 1:43:09 6:52 Veterans Female Front
65 1066 Fiona Fitzpatrick 1:50:02 7:20 Masters Female Front
66 795 Marie Blood* 1:53:53 7:35 Super Vets Female Front
67 1130 Jill Gillies 1:57:29 7:49 Veterans Female Front
68 1081 Di Porter 1:58:18 7:53 Masters Female Front
69 846 John Caulfield DNF Super Vets Male Front

Geelong Cross Country Club (Inc.)
Race No: 21
The Running Company Geelong 5,000m
2018-08-26
Venue: Club Rooms (S)

Pos Reg Runner Clock Rate Category
1 1181 Jarron Cole 16:28 3:17 Under 40 Male
2 1221 Oscar Hynes* 16:30 3:18 Under 20 Male
3 1036 Jack Donovan 17:45 3:33 Under 40 Male
4 175 Kate Bramley 17:56 3:35 Under 40 Female Handicap Winner
5 796 Marc Clayton 18:26 3:41 Masters Male
6 56 Peri Payne* 18:51 3:46 Under 40 Female
7 1227 Grant Bluch* 19:14 3:50 Under 40 Male
8 1058 Shari Livingston 19:52 3:58 Under 40 Female
9 782 James Foran 20:04 4:00 Veterans Male
10 1097 Susan Howell 20:46 4:09 Masters Female
11 2 Alana Park* 21:01 4:12 Under 40 Female
12 603 Stuart Crossfield 21:21 4:16 Legends Male
13 52 Claire Radford* 21:40 4:20 Under 40 Female
14 301 Colin Hatton 22:12 4:26 Masters Male
15 83 Yasmin Valladares* 22:20 4:28 Under 40 Female
16 515 Glenn Wrest 22:21 4:28 Masters Male
17 63 Emily Lewis* 22:25 4:29 Under 40 Female
18 334 Linda Solly 22:40 4:32 Veterans Female
19 33 Terri Gadsen-Brown* 23:06 4:37 Masters Female
20 1101 Chris Cahill 23:20 4:40 Under 40 Male
21 629 Vin Gasper 23:25 4:41 Legends Male
22 1212 Andrew T Smith* 23:55 4:47 Under 40 Male
23 32 Phil Brown* 24:08 4:49 Masters Male
24 89 Denise O'Loghlan* 24:31 4:54 Veterans Female
25 90 Anhthu Nguyen* 25:47 5:09 Veterans Female
26 1168 Adele Bohan* 27:18 5:27 Under 40 Female
27 1222 Hannah Peart* 27:31 5:30 Under 20 Female
28 51 Amy Fruin* 27:53 5:34 Under 40 Female
29 36 Peter Samon* 29:49 5:57 Masters Male
30 496 Denise Elson 30:10 6:02 Super Vets Female
31 906 Maurice Marshall DNF Super Vets Male